طراحی نرم افزار اختصاصی چیست؟

طراحی نرم افزار اختصاصی یا طراحی نرم افزار سفارشی، به طراحی و برنامه نویسی ای گفته می شود که با توجه به نیاز ها و خواسته های یک سازمان، بصورت اختصاصی برای آن سازمان صورت گرفته است، و نرم افزار با توجه به نیاز های یک مجموعه مشخص شخصی سازی شده است.

چرا طراحی نرم افزار اختصاصی؟

هر روز شاهد این هستیم که قسمت های بیشتری از زندگی روزانه مردم تحت تاثیر تکنولوژی های نوین قرار می گیرد و از سنتی بودن فاصله می گیرد. این تغییرات در کسب و کارها نیز دیده می شود. امروزه بسیاری از کسب و کار ها با تکنولوژی به روز شده اند و با استفاده از راهکار های نوین ، ضمن افزایش سهم خود از بازار ، با هوشمند سازی کسب و کار ضمن سرعت بخشیدن به مراحل انجام کار ، منجر به کاهش قابل توجهی از خطای انسانی گردیده اند.

با توجه به اینکه تنوع در کسب و کارها بسیار زیاد است و هر مجموعه نیز سیاست کاری مخصوص به خود را دارد، بنابراین ، این امکان وجود دارد که نرم افزار متناسب با کسب و کار شما در جهت همگامی با فناوری روز در بازار موجود نباشد. از طرفی ممکن است نیاز هایی که شما دارید و سیاست هایی که در راستای رسیدن به اهدافتان دنبال می کنید، با مجموعه ها و سازمان های دیگر بسیار متفاوت باشد ، به همین دلیل به یک نرم افزار اختصاصی و سفارشی سازی شده، مخصوص کسب و کار خودتان نیازمندید. تنوع نرم افزار اختصاصی حسابداری یا انبار داری در بازار از عدم پوشش دهی مناسب نیاز های ویژه کسب و کارها نشئت می گیرد.

چه نوع کسب و کار هایی به طراحی نرم افزار اختصاصی نیاز دارند؟

در صورتیکه شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و با از این دست سوالات روبرو هستید ،می توانید با کارشناسان هوپاد مدیا در این زمینه مشورت کنید. با ما تماس بگیرید.

• آیا برای کسب و کار خود به طراحی نرم افزار اختصاصی نیاز دارید؟

• یک نرم افزار اختصاصی در چه زمینه هایی می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد؟

هوپاد مدیا تجربه خوبی در زمینه طراحی نرم افزار اختصاصی دارد. این مجموعه مفتخر است که با سازمان ها و مجموعه های خوشنام در این زمینه همکاری های ارزنده ای داشته است.

چرا سازمان یا مجموعه شما نیاز به طراحی نرم افزار اختصاصی دارد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا به یک نرم افزار اختصاصی یا نرم افزار شخصی سازی شده برای کسب و کار خودتان احتیاج دارید یا خیر؟

آیا یک طراحی نرم افزار اختصاصی ، برای مجموعه شما مفید خواهد بود؟

شما در کدام قسمت از کسب و کارتان به یک نرم افزار اختصاصی احتیاج دارید؟

در صورت استفاده از یک نرم افزار اختصاصی ، این استفاده چه دست آوردهایی برای کسب و کار شما خواهد داشت؟

در صورتی که پاسخ شما به سوالات زیر مثبت باشد، شما قطعاََ نیاز خواهید داشت تا به صورت اختصاصی برای شما طراحی نرم افزار صورت بگیرد:

  • مجموعه شما به طور دائم درگیر خطاهای انسانی می شود.
  • نیاز دارید که در هر زمانی و هر مکانی بتوانید بر سازمان و یا مجموعه خود نظارت داشته باشید.
  • وقت و هزینه زیادی برای مستند سازی اطلاعات و انبار داری صرف کرده اید، در حالی که برای شما نتیجه ای در بر نداشته است.
  • فکر می کنید در صورتی که بتوانید با مشتریان تان در ارتباط باشید موفق تر خواهید بود.

موارد تاثیر گذار در اقدام برای طراحی نرم افزار های اختصاصی بسیار گسترده اند و مواردی که در اینجا به آن ها اشاره شد ، تنها نمونه ای از دلایل مهمی است که سازمان ها را بر آن می دارد که برای طراحی نرم افزار اختصاصی اقدام نمایند. هر سازمان و مجموعه کوچک یا بزرگ ممکن است درگیر موارد ذکر شده شود. اما چیزی که حائز اهمیت است، راه حلی برای بیرون آمدن از این قبیل مشکلات می باشد. در صورتی که علت بروز مشکلات به روشنی مشخص نشود و برای پیشگیری و حل آن یک راهکار هوشمند ارائه نشود، تنها آن مجموعه مجبور به پرداخت هزینه اضافی شده است. همچنین علاوه بر هزینه، بحث زمان از دست رفته مجموعه نیز مطرح است که نمی توان برای آن هزینه ای در نظر گرفت.

بنابر این در “طرح هوشمند سازی کسب و کار ها” ی هوپاد مدیا، برای ما مهمترین مرحله، شناسایی دقیق سازمان می باشد که شامل نیاز های خود سازمان و کاربران و مشتریان سازمان نیز می شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *