طراحی اپ موبایل ، چرا طراحی اپلیکیشن موبایل اختصاصی برای کسب و کارها حائز اهمیت است؟

در عصر دیجیتال و دنیای امروز، روز به روز تعداد کاربران تلفن های هوشمند  بیشتر می شود. کاربرانی که شاید دانش استفاده از رایانه را نداشته باشند، اما با تلفن های هوشمند به خوبی ارتباط برقرار نموده  اند! از صفحات اجتماعی دیدن می کنند، جستجوی اینترنتی انجام می دهند و بسیاری از فعالیت های روزانه خود را وابسته به تلفن هوشمند می دانند. همچنین بهبود وضعیت اینترنت کشورمان در سال های اخیر باعث شده است تا کاربران بیشتری به اینترنت دسترسی داشته باشند. از این رو در سال های اخیر بسیاری از صاحبان و مدیران کسب و کار، چه آنان که پیش از این وارد دنیای تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین شده بودند و چه کسانی که تجربه حضور در فضای مجازی و تجارت الکترونیک را نداشته اند، به طراحی اپ موبایل توجه ویژه ای نشان داده اند و آن را راهی برای ارتباط بهتر و ارائه خدمات بهتر به مشتریان میدانند.

اما آیا یک وب سایت به تنهایی نیاز های یک کسب و کار را تامین می نماید؟ چرا کسب و کار ها به اپلیکیشن موبایل اختصاصی احتیاج دارند؟

در این جا فقط بحث در دسترس بودن یک کسب و کار مطرح نیست، چرا که با طراحی سایت، این هدف قابل دست یابی می باشد. یک موبایل اپلیکیشن می تواند امکانات بیشتر و کسترده تری را در اختیار کاربران تلفن های هوشمند قرار دهد. برای مثال با طراحی اپلیکیشن native و دسترسی به امکانات تلفن هوشمند، مانند بلندگو و دوربین و … می توان تجـربه ای متفاوت برای کاربـران ایجـاد کرد.  علاوه بر این پژوهـش ها نشان می دهد که کاربران تلفن های هوشمند با نوع دیگری از دسترسی و طراحی آشنایی دارند و انتظارات متفاوتی دارند که در قالب اپ موبایل این انتظارات برآورده می شوند. برای مثال پژوهشگران در این حوزه متوجه شده اند که تعداد کاربران تلفن های هوشمند که از طریق اپلیکیشن، خرید خود را انجام می دهند، نسبت به کاربرانی که از طریق وب سایت قصد خرید دارند بیشتر است.از طرفی دیگر در پژوهش های انجام شده در سال های اخیر بر روی کاربران تلفن های هوشمند، اعلام شده که کار با انواع اپلیکیشن ها شامل پیام رسان ها ، شبکه های اجتماعی و … بیشترین تعامل آنان با تلفن های هوشمند را شامل می شود. در واقع 80 درصد تعامل کاربران با تلفن های هوشمند در بستر اپلیکیشن موبایل صورت می گیرد.

انواع طراحی اپ موبایل با رویکرد های گوناگون

یکی از راه های نوین تبلیغات در کسب و کارها ، طراحی اپ موبایل با هدف جذب مشتری، وفادارسازی مشتری و تشویق مشتری می باشد. بازاریابی بر پایه ی بستر موبایل اپلیکیشن یک راهکار عالی برای رسیدن به مخاطبان بازار هدف خود از طریق سرگرمی است. این نوع از کمپین ها به عنوان برنامه های تلفن همراهی ایجاد می شوند که محصول یا خدمت مورد نظر را به مخاطبان معرفی می نماید. یکی از خصوصیات این نوع از اپلیکیشن ها راحتی آن ها است ، از همین رو میزان مشارکت مخاطبان را به نحوی تاثیرگذار افزایش می دهد. بنابر این یک گزینه عالی برای کمپین بازاریابی به صورت آنلاین محسوب می شوند. اپلیکیشن های موبایل با اهداف متفاوتی برای سیستم عامل های Android و IOS به عنوان پرکاربرد ترین سیستم های عامل تلفن های هوشمند طراحی می شوند.طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی (مخصوص فروشگاه اینترنتی)، طراحی اپ موبایل کاربردی ، طراحی اپ موبایل با رویکرد تبلیغاتی و یا حتی طراحی اپ موبایل مکان محور با هدف وفاداسازی مشتری! معمولا، اهداف بیشتر کسب و کار ها از طراحی اپ موبایل  پیرامون یکی از این گزاره ها می باشد.

اپلیکیشن های موبایل اختصاصی، مخصوص کسب و کار ها و سازمان ها، استارت آپ ها و ایده های نو می باشد.در طراحی اپ موبایل، طراحی اپلیکیشن بر اساس نیاز های یک مجموعه یک اصل مهم برای طراحان و برنامه نویسان در هوپاد مدیا می باشد.  از آنجایی که کیفیت طراحی و توسعه اپ موبایل یکی از عواملی است که در انتشار اپلیکیشن در مارکت ها بررسی می شود ، کارشناسان ما مطمئن خواهند شد که کیفیت اپلیکیشن به گونه ای باشد که در بازار رقابتی نیاز های مشتریان و کاربرانشان را تامین نماید. همچنین قابلیت انتشار در app مارکت ها را داشته باشد.برای مثال در طراحی اپ موبایل فروشگاه اینترنتی علاوه بر دردسترس بودن منو ها و کالا ها و شفاف بودن مراحل خرید، از این جهت که کاربران اطلاعات شخصی خود را در اختیار قرار می دهند، امنیت اطلاعات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما اطمینان می یابیم که امنیت اطلاعات شما و کاربرانتان همواره محفوظ بماند.

در هوپاد مدیا، به هدف طراحی اپ موبایل نگاه ویژه و متمایزی داریم، از این رو قبل  از هر اقدامی، در طی جلسات و تحقیقات توسط تیم کارشناسانمان، یک پروسه ی نیاز سنجی انجام خواهد گرفت.

هزینه های یک پروژه ی طراحی اپ موبایل چگونه محاسبه می شود؟

مطمئناٌ هزینه های پروژه برای سفارش طراحی اپ، یک فاکتور مهم و کلیدی می باشد. از آنجایی که حوزه های طراحی اپ موبایل گسترده بوده و هر کسب و کار با توجه به نیاز های خود ، نیازمند طراحی و برنامه نویسی متفاوتی است، هزینه طراحی اپ موبایل را نمی توان یک مبلغ ثابت در نظر گرفت و باید برای هر پروژه بصورت اختصاصی محاسبه شود.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *