سئو یا بهینه سازی وب سایت چیست؟

لغت SEO یا “سئو”، مخفف عبارت “Search Engine Optimization” است ، به طور خلاصه «بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو» میتواند یک تعریف مناسب باشد.

در واقع بهینه سازی وب سایت ، مجموعه‌ای از استراتژی‌ ها، تاکتیک‌ ها و تکنیک‌ ها است که با هدف افزایش ترافیک و افزایش تعداد بازدیدکنندگان یک سایت از طریق کسب موقعیت بهتر در فهرست نتایج موتورهای جستجو ، انجام می‌شود. از آنجایی که گوگل محبوب ترین موتور جستجو می باشد ، بیشتر تاکتیک هایی که برای بهینه سازی سایت  انجام می شود ، با توجه به الگوریتم های این موتور جستجو می باشد.

موتور های جستجو چگونه کار می کنند؟

به طور خلاصه، در مورد نحوه کار موتور های جستجو می توان گفت، زمانی که یک کاربر در موتور جستجو کلمه و یا عبارتی را جستجو می کند، موتور جستجو یک لیست از سایت هایی که شامل آن کلمات می باشد را دردسترس کاربر قرار می دهد. پس موتور های جستجو نقش مهمی در راهنمایی نمودن کاربران به وب سایت ها دارند. در این مرحله است که بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو اهمیت پیدا می کند. وب سایت هایی که در لیست نتایج جستجو رتبه بهتری داشته باشند و در ابتدای لیست نمایش داده شوند، میتوانند کاربران بیشتری را جذب کنند و سهم بیشتری از بازار داشته باشند. رقابت برای جذب کاربر و بازدید کننده وب سایت باعث میشود که همه تمایل داشته باشند که در صدر لیست نتایج گوگل نمایش داده شوند.

 

چرا باید به بهینه سازی وب سایت (سئو) توجه ویژه ای داشت؟

حتی اگر به تازگی به معقوله وب و طراحی وب سایت وارد شده باشید، مطمئناََ در مورد اهمیت سئو وب سایت به کرات شنیده اید، اما چرا SEO برای یک سایت به این اندازه اهمیت دارد؟

امروزه، ۹۳٪ تعامل کاربران با فضای آنلاین،‌ با جستجو کردن در موتورهای جستجو آغاز می‌شود. این یعنی بیشترین فعالیت کاربران در فضای مجازی با جستجو در موتور های جستجو نظیر گوگل شروع می شود.

اگر هدف شما برای حضور در فضای مجازی کسب درآمد باشد، بهینه سازی سایت برای شما اهمیت بیشتری خواهد داشت.
وب سایت های شرکتی ، وب سایت های ارائه دهنده خدمات و فروشگاه های اینترنتی ، جز این دسته میباشند. محصولات و خدماتی که در این وب سایت ها معرفی می شود باید به راحتی در دسترس کاربران قرار بگیرد تا در ادامه کاربران باعث سود دهی به مجموعه شوند.

 

راه حل بهینه سازی سایت (سئو) برای موتور های جستجو چیست؟

در خصوص بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو (سئو وب سایت) می توان گفت که سئو از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول On site SEO یا سئو درون سایتی است که بر روی طراحی سایت متمرکز می باشد و سئو Off site یا سئو برون سایتی که بر روی فعالیت های شبکه های مجازی متمرکز است. (4 قاتل که نام تجاری شما را در شبکه های اجتماعی نابود می کنند) البته این بدان معنی نمی باشد که فعالیت های شبکه های مجازی بر روی رتبه بندی سایت ها موثر است. در واقع هدف از فعالیت شبکه مجازی شناخت مخاطب و افزایش ترافیک وب سایت است و از این طریق باعث بهبود رتبه سایت در لیست نتایج جستجو می شود.

در هوپاد مدیا، اصلی ترین هدف تیم ما این است که در راستای اهداف مشتریانمان حرکت کنیم. از این رو سئوی سایت جز مواردی است که با حساسیت بسیاری به آن پرداخته می شود. علاوه بر اینکه برنامه نویسی وب به درستی و طبق تکنولوژی روز صورت می گیرد، با پژوهش در حوزه فعالیت های مشتریان، کلمات کلیدی هر حوزه شناسایی شده و ارزش گذاری می شوند، در مرحله بعدی کارشناسان توانای هوپاد مدیا با توجه به درک صحیحی که از الگوریتم های موتور های جستجو دارند، در طراحی صفحات سایت از کلمات کلیدی با دقت استفاده نموده، تا تاثیر بیشتر بر روی موتور های جستجو بگذارند.

بخش دوم بهینه سازی وب سایت مربوط به فعالیت های شبکه مجازی، بک لینک، انکور ها و … می باشد. این بخش به خصوص برای نگه داری رتبه فعلی وب سایت و افزایش رتبه در لیست نتایج گوگل حائز اهمیت می باشد. هوپاد مدیا در این بخش می تواند کنار شما باشد و در زمینه بهینه سازی سایت راهنمایی و آموزش های لازم را به شما ارائه نماید.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *